.
"Przeżywaj mnie bez lęku,
Czy będą to wieki, czy tylko godzina
Nie przechodź obok i nie porzucaj
Tego mojego świata, który teraz się otwiera, proszę cię
Przeżywaj mnie bez wstydu
Choć wszyscy będą przeciwko
Odrzuć powierzchowność i uchwyć znaczenie
I słuchaj tego, co jest w moim wnętrzu
Tak staniesz się wielkim obrazem,
Który we mnie
zakryje ścianę białą i nieco już zmęczoną"
Fragment tłumaczenie przepięknej piosenki Laury Pausini - Vivimi.
Źródło: tekstowo.pl. Na tej stronie również można posłuchać piosenki.
sobota, 27 lutego 2010
Ciekawostki o kobiecych piersiach
.
Parę ciekawostek o kobiecych piersiach:
1. Pobudzane piersi, podobnie jak penis, zwiększają się i pęcznieją.
2. 4-5% tłuszczu znajduje się w kobiecych piersiach.
3. Sutki w trakcie erekcji wydłużają się do prawie centymetra.
4. Ludzkie mleko jest słodsze od krowiego. Ma także więcej witaminy E i żelaza, a mnie sodu. No i oczywiście kobiece pierwsi są bardziej wrażliwe na dotyk ;-)
Źródło: pixlmonster.com.
Parę ciekawostek o kobiecych piersiach:
1. Pobudzane piersi, podobnie jak penis, zwiększają się i pęcznieją.
2. 4-5% tłuszczu znajduje się w kobiecych piersiach.
3. Sutki w trakcie erekcji wydłużają się do prawie centymetra.
4. Ludzkie mleko jest słodsze od krowiego. Ma także więcej witaminy E i żelaza, a mnie sodu. No i oczywiście kobiece pierwsi są bardziej wrażliwe na dotyk ;-)
Źródło: pixlmonster.com.
środa, 24 lutego 2010
Nie wycinajcie alei drzew
.
"Każdy, kto zna i pamięta szpalery starych drzew rosnących przy drogach, które tworzą charakterystyczne „zielone tunele” pewnie wspomina ich piękno. Ten unikatowy w skali Europy widok może już niedługo należeć do przeszłości. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy - apelują lokalne organizacje."

Wejdź na stronę http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/519181.html i wyślij list w obronie alei na Warmii!

Źródło: wiadomosci.ngo.pl.
Zdjęcia z: sadyba.free.ngo.pl.
"Każdy, kto zna i pamięta szpalery starych drzew rosnących przy drogach, które tworzą charakterystyczne „zielone tunele” pewnie wspomina ich piękno. Ten unikatowy w skali Europy widok może już niedługo należeć do przeszłości. Dlatego potrzebujemy Twojej pomocy - apelują lokalne organizacje."

Wejdź na stronę http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/519181.html i wyślij list w obronie alei na Warmii!

Źródło: wiadomosci.ngo.pl.
Zdjęcia z: sadyba.free.ngo.pl.
wtorek, 23 lutego 2010
Film z początku XX wieku
.
W ramach ciekawostek film z cesarzem Wilhelmem II Hohenzollerem. Liczne filmy, dużo z prezydentem Theodorem Rooseveltem dostępne są na kanale Library Of Congress na you tube.
W ramach ciekawostek film z cesarzem Wilhelmem II Hohenzollerem. Liczne filmy, dużo z prezydentem Theodorem Rooseveltem dostępne są na kanale Library Of Congress na you tube.
poniedziałek, 22 lutego 2010
Właściwe spojrzenie na bezrobocie
.
Polecam teksty z bloga Jakuba Bożydara Wiśniewskiego. Na początek niejako od końca, czyli jeden z najstarszych wpisów - o bezrobociu. Poniżej wybrane fragmenty.
"Człowiek podejmuje pracę, ponieważ ceni przewidywane efekty tejże wyżej niż zadowolenie wynikające z bezczynności lub oddawania się rozrywce. I odwrotnie, jak długo ceni on konsumpcję już dostępnych dóbr wyżej niż spodziewane korzyści wynikające z produkcji dóbr nowych, tak długo optymalnym planem na życie jest dla niego pozostawanie bezrobotnym."
"W obszarze w pełni wolnego rynku nie występuje zwierz pod tytułem ‘bezrobocie mimowolne’ – jeśli działające w tymże obszarze osoby pozostają niezatrudnione, czynią to albo z uwagi na wyżej wymienione względy przywiązania do uroków bezczynności lub rozrywki, albo z (również już wspomnianych) powodów spekulacyjnego oczekiwania, albo wreszcie z racji domagania się płac wyższych, niż te, które pracodawca jest gotów zaoferować."
"Zapotrzebowanie rynku na pracę jest wypadkową mnóstwa indywidualnych analiz kosztów i zysków, a koszt i zysk to pojęcia subiektywne, wymierne tylko z perspektywy danego gospodarczego decydenta. Dlatego też potencjalny pracownik nie może zarzucić potencjalnemu pracodawcy, że ten oferuje mu obiektywnie za niską płacę – obiektywnie za niska (lub za wysoka) płaca to pojęcie z krainy kwadratowych kół."
"Sytuacja zmienia się dopiero wtedy, gdy wprowadzimy do niej podmiot pozarynkowy, taki jak rząd. Rząd, ustanawiając płacę minimalną na poziomie wyższym niż ten, który odpowiada krańcowej produktywności pracy w danym zawodzie, jest w stanie wytworzyć tak wiele mimowolnego bezrobocia, ile tylko zapragnie. Powyższa praktyka sprawia, że dwie strony – pracodawca i potencjalny pracownik – które na prawdziwie wolnym rynku dostarczyłyby sobie wzajemnie pożądanych usług, nie są w stanie zawrzeć obopólnie korzystnej umowy; potencjalny pracownik wbrew swojej woli pozostaje niezatrudniony, pracodawca zaś zmuszony jest do wykorzystania posiadanych przez siebie środków produkcji w sposób mniej niż optymalny.
Inną metodą wytwarzania bezrobocia mimowolnego przez podmioty pozarynkowe jest subsydiowanie niezatrudnienia, polegające na płaceniu potencjalnym pracownikom nie za pracę, ale za jej brak. Wynikiem tego procederu jest wzrost wartości bezczynności w stosunku do wartości zatrudnienia, odpowiadający wysokości subsydium. Odpowiednio maleje też pobudka do przyjęcia oferowanej na rynku pensji."
Źródło: jakubw.blogspot.com.
Polecam teksty z bloga Jakuba Bożydara Wiśniewskiego. Na początek niejako od końca, czyli jeden z najstarszych wpisów - o bezrobociu. Poniżej wybrane fragmenty.
"Człowiek podejmuje pracę, ponieważ ceni przewidywane efekty tejże wyżej niż zadowolenie wynikające z bezczynności lub oddawania się rozrywce. I odwrotnie, jak długo ceni on konsumpcję już dostępnych dóbr wyżej niż spodziewane korzyści wynikające z produkcji dóbr nowych, tak długo optymalnym planem na życie jest dla niego pozostawanie bezrobotnym."
"W obszarze w pełni wolnego rynku nie występuje zwierz pod tytułem ‘bezrobocie mimowolne’ – jeśli działające w tymże obszarze osoby pozostają niezatrudnione, czynią to albo z uwagi na wyżej wymienione względy przywiązania do uroków bezczynności lub rozrywki, albo z (również już wspomnianych) powodów spekulacyjnego oczekiwania, albo wreszcie z racji domagania się płac wyższych, niż te, które pracodawca jest gotów zaoferować."
"Zapotrzebowanie rynku na pracę jest wypadkową mnóstwa indywidualnych analiz kosztów i zysków, a koszt i zysk to pojęcia subiektywne, wymierne tylko z perspektywy danego gospodarczego decydenta. Dlatego też potencjalny pracownik nie może zarzucić potencjalnemu pracodawcy, że ten oferuje mu obiektywnie za niską płacę – obiektywnie za niska (lub za wysoka) płaca to pojęcie z krainy kwadratowych kół."
"Sytuacja zmienia się dopiero wtedy, gdy wprowadzimy do niej podmiot pozarynkowy, taki jak rząd. Rząd, ustanawiając płacę minimalną na poziomie wyższym niż ten, który odpowiada krańcowej produktywności pracy w danym zawodzie, jest w stanie wytworzyć tak wiele mimowolnego bezrobocia, ile tylko zapragnie. Powyższa praktyka sprawia, że dwie strony – pracodawca i potencjalny pracownik – które na prawdziwie wolnym rynku dostarczyłyby sobie wzajemnie pożądanych usług, nie są w stanie zawrzeć obopólnie korzystnej umowy; potencjalny pracownik wbrew swojej woli pozostaje niezatrudniony, pracodawca zaś zmuszony jest do wykorzystania posiadanych przez siebie środków produkcji w sposób mniej niż optymalny.
Inną metodą wytwarzania bezrobocia mimowolnego przez podmioty pozarynkowe jest subsydiowanie niezatrudnienia, polegające na płaceniu potencjalnym pracownikom nie za pracę, ale za jej brak. Wynikiem tego procederu jest wzrost wartości bezczynności w stosunku do wartości zatrudnienia, odpowiadający wysokości subsydium. Odpowiednio maleje też pobudka do przyjęcia oferowanej na rynku pensji."
Źródło: jakubw.blogspot.com.
niedziela, 21 lutego 2010
My nie obsługujemy tylko złodziei
.
Ciekawa akcja społeczna. Zapraszam do zapoznania się z pełnym tekstem oraz do podpisania się pod nią. Poniżej parę cytatów na zachętę.
"My nie obsługujemy tylko złodziei. Ale za to jakich! Ci złodzieje zabierają nam pieniądze za każdym razem kiedy dostajemy wypłatę. Zabierają nam pieniądze za każdym razem kiedy coś kupujemy w sklepie. I nawet wtedy, kiedy chcemy coś dać za darmo. Zabierają nam pieniądze jawnie, powszechnie, pod groźbą kary. Mają za sobą policję, komorników, sądy i wojsko.
To, oczywiście Urzędy Skarbowe i Zakład Ubezpieczeń Społecznych."

"Pracujesz w Urzędzie Skarbowym? ZUSie? Tutaj nie wejdziesz. Ciebie nie obsłużymy. Niczego ci nie sprzedamy. Nie będziemy robić z tobą interesów. Nie, nie pozbędziesz się odpowiedzialności mówiąc "ja tam tylko pracuję, to tylko moja praca". Organizacja, której jesteś częścią, zabiera mi wbrew mojej woli tysiące złotych każdego roku.
Ten, kto zabiera coś drugiemu pod przymusem i bez jego zgody jest według definicji złodziejem. Ty tam tylko pracujesz? Więc jesteś tylko małym palcem - ale palcem złodzieja! Nie urodziłeś się urzędnikiem - to była twoja decyzja. Chcesz, żebym cię traktował jak uczciwego człowieka? Przestań pracować dla nieuczciwej firmy! To z pieniędzy, które mi zabrali, płacą ci co miesiąc!
Może i jesteśmy bezsilni. System państwowy jest tak zorganizowany, żeby nas okradać z naszej własności i nic na to nie możemy poradzić. Ale do tego, żeby nam się to podobało zmusić nas nie mogą!"
Źródło i więcej na: nieobslugujemy.com.
Ciekawa akcja społeczna. Zapraszam do zapoznania się z pełnym tekstem oraz do podpisania się pod nią. Poniżej parę cytatów na zachętę.
"My nie obsługujemy tylko złodziei. Ale za to jakich! Ci złodzieje zabierają nam pieniądze za każdym razem kiedy dostajemy wypłatę. Zabierają nam pieniądze za każdym razem kiedy coś kupujemy w sklepie. I nawet wtedy, kiedy chcemy coś dać za darmo. Zabierają nam pieniądze jawnie, powszechnie, pod groźbą kary. Mają za sobą policję, komorników, sądy i wojsko.
To, oczywiście Urzędy Skarbowe i Zakład Ubezpieczeń Społecznych."

"Pracujesz w Urzędzie Skarbowym? ZUSie? Tutaj nie wejdziesz. Ciebie nie obsłużymy. Niczego ci nie sprzedamy. Nie będziemy robić z tobą interesów. Nie, nie pozbędziesz się odpowiedzialności mówiąc "ja tam tylko pracuję, to tylko moja praca". Organizacja, której jesteś częścią, zabiera mi wbrew mojej woli tysiące złotych każdego roku.
Ten, kto zabiera coś drugiemu pod przymusem i bez jego zgody jest według definicji złodziejem. Ty tam tylko pracujesz? Więc jesteś tylko małym palcem - ale palcem złodzieja! Nie urodziłeś się urzędnikiem - to była twoja decyzja. Chcesz, żebym cię traktował jak uczciwego człowieka? Przestań pracować dla nieuczciwej firmy! To z pieniędzy, które mi zabrali, płacą ci co miesiąc!
Może i jesteśmy bezsilni. System państwowy jest tak zorganizowany, żeby nas okradać z naszej własności i nic na to nie możemy poradzić. Ale do tego, żeby nam się to podobało zmusić nas nie mogą!"
Źródło i więcej na: nieobslugujemy.com.
piątek, 19 lutego 2010
Jak Polacy widzą inne narody
.
Świetna mapa! Uśmiałam się nieprzeciętnie, ale niestety przerażająco dużo w tym istniejących stereotypów...

Źródło: blog Ale wkoło jest wesoło 2.
Świetna mapa! Uśmiałam się nieprzeciętnie, ale niestety przerażająco dużo w tym istniejących stereotypów...

Źródło: blog Ale wkoło jest wesoło 2.
czwartek, 18 lutego 2010
Subskrybuj:
Posty (Atom)
